instrukcja instrukcja instrukcja
3DS / New 3DS do 11.2 3DS 10.3 / DSi1.4.5 / DSL 3DS / 2DS / New 3DS 4.1 - 9.2

sobota, 23 marca 2013

Nowe karty R4i 3DS z funkcą RTS i RTG

 pobierz 1.66b.zip z r4i-sdhc.com lub dysku GG
Co nowego w oprogramowaniu R4i V1.66b: 

Obsługa RTS (Realtime save features)
Do 4 plików ze stanem gry.

Obsługa RTG (Realtime guide features)
Obsługa tekstu i obrazków.
- nazwa pliku TXT ma być taka jak pliku z grą
- nazwa pliku BMP ma być taka jak pliku z grą, rozmiar 256x192px


Funkcje RTS i RTG nie działają ze wszystkimi romami a producent zapewnia że pracuje nad poprawkami, które pojawią się wraz z nowym oprogramowaniem.

Więcej info w poście z instrukcję dla R4i3DS.

5 komentarzy:

 1. Nic nie przebije DSTWO, może zacznij je ściągać myślę, że wielu by na tym skorzystało, R4i to raczej karty dla mało wymagających. Ogólnie podejście do ich produkcji niezbyt mnie przekonuje zwłaszcza na fakt, że wolą wypuścić kartę tylko z nowym chipem, by czasem nie popracować nad Kernelem już dostępnych kart, by wciąż wypuszczać coraz to nowe karty z nowym "koralikiem" bo rzekomo starych się nie da updatewać itp. Poza tym na plus do DSTWO przemawia to, że wyszli poza ramy i udostępnili SDK, gdzie łatwiej można pisać coś samemu lub portować dostępne emulatory itp. Brakuje jedynie wsparcia dla starego poczciwego DSLinux, brakuje chętnych na przeportowanie tego cuda. Poza tym jedynie chyba DsL działa obecnie jedynie na Slot-2 i M3 Real.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy zakupie programatora sam zastanawialem nad DSTWO ale niestety problemy z dostepnoscia w Polsce rozwiazaly ten problem. Nadal sie zastanawiam czy bym nie zakupil DSTWO gdyby sie pojawil lepiej dostepny na allegro albo sciagany przez kogos.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przynajmniej r4i-sdhc.com coś robią a nie jak acekard gdzie AFAIK zzarzucono projekt a twierdzenia w treściach aukcji na allegro co poniektórych sprzedawców że będzie update dla AK2i do 3DS4.5 jest co najmniej wyssany ehm z dupy.
  Fakt, zmartwiło mnie to że obiecywany update dla R4i3DS nie został wypuszczony a w zamian są nowe karty ale za to z RTS i RTG które w moim przypadku świetnie się sprawdzają.
  Co do DSTwo to pojawiają się co jakiś czas oferty na allegro ale zainteresowanie jest słabiutkie.
  Po świętach, mniej więcej 10 kwietnia będzie kilka sztuk za 150zł z przesyłką. I tak prawdopodobnie cyklicznie bo nie wydaje mnie sie że sprzeda się więcej niż 3 sztuki na miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
 4. Egg powem ci szczerze, że wywaliłem R4i w diabły po tym jak sam pozyskałem DSTWO - fajnie byś je wprowadził, bo są diabelnie uniwersalne i pojawiły się głosy, że na tych kartach jest szansa na możliwość w przyszłości na działanie backupów z 3DS z racji na to, że poszli w uniwersalność, czyli dodatkowy ram + procesor + udostępniony SDK, ostatnio również sporo ich programów poszło w świat jako kody źródłowe, by odpowiedzieć na wymagania klientów. Oni stosują według mnie idealną zasadę jak dla mnie. Po po kiedo za każdym razem wypuszczać nowe karty - stwórzmy sprzęt idealny, czyli SDK, dodatkowy ram, procesor etc... Niż wypuścić jedną, naobiecywać update, potem dowalić nowy chip i sprzedać dalej. Jaki problem jest więc zaprojektować taki sprzęt niż zasypywać rynek kartami, które podziałają na chwilę potem sorry nasz sprzęt nie działa ale mamy nowy. Podstawą jest też sprzęt zabezpieczony i tu masz odpowiedź dlaczego rynek zasypują klony przykład r4i-gold.com etc. DSTWO jest jedna i żadnej podjebi nie widziałem to wiele świadczy...

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak jak napisałem wcześniej. SCDS2 się robią.
  Info nt aktualizacji i kart poszło do posta o fw 500-11.

  OdpowiedzUsuń